• info@prefabrikhanem.com
  • 0212 909 33 92

HABER DETAYI

Eylül 3, 2020 9:32 am

Prefabrik Ev Fiyatları 2020

Prefabrik Ev Fiyatları 2020

Prefabrik evler geleneksel betonarme yapılara göre daha uygun maliyetlidir. Prefabrik ev fiyatları 2020 ise belirli faktörlere göre farklılık göstermektedir. Fiyatlarda belirleyici olan unsurlardan ilki firmalardır. Firmalar piyasaya göre fiyat belirlemektedir. Arada bir rekabet olması sebebi ile fiyatların aslında uygun olduğunu söyleyebiliriz. Fakat,

  • Prefabrik evin metrekaresi
  • Evin kaç katlı olduğu
  • Barındırdığı özellikler

Fiyatlar noktasında belirleyici etken olmaktadır. Firmalar tarafından müşterilerine uygun fiyatlar ile ev sahibi olma imkanı sunulurken sizlerin ihtiyaç ve talepleri de  fiyatlar noktasında rol oynar. 50 metre kare ile 80 metre kare evin, ısı yalıtımlı ve yalıtımsız evin aynı fiyatlara sahip olmadığı gibi.

Prefabrik Ev Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Prefabrik ev fiyatları 2020 yıllara göre farklılık göstermektedir. Ancak ne olursa olsun fiyatlar betonarme yapılara göre daha az maliyetli olmaktadır. Geleneksel yapılarda malzeme ve işçilik fiyatları oldukça pahalıdır. Buna karşın prefabrik yapıların malzemeleri fabrika ortamında üretilmektedir. Ayrıca binalar yüksek işçilik maliyetleri gerektirmeden kurulmaktadır. Jeolojik yapılar ve iklim koşulları baz alınarak oluşturulan yapıların fiyatları farklılık göstermektedir. Ev yapımında kullanılan çeliğin kalitesi de fiyatlar noktasında belirleyici etkenlerden bir tanesi olmaktadır. Çatı için tercih edilen malzemeler, çatı izolasyonu yapılması gibi etkenlere bağlı olarak da fiyatlar değişkenlik gösteriyor.

Prefabrik Ev Fiyatlarına Neler Dahil Ediliyor?

Firmalar tarafından prefabrik ev fiyatları 2020 belirlenirken ekstra hizmetler de fiyata dahil olmamaktadır. Evlerin belirlenmesinde önemli olan faktörlerden bir tanesi de evlerin yüksekliği olmaktadır. Tek katlı ya da iki katlı evlere ayrıca metre kareye göre farklılıklar söz konusudur. 2+1 ev ile 3+1 ev arasındaki fiyatlar farklıdır. Bazı firmalar tarafından kurulum ve işçilik için ekstra maliyetler gerekmiyor iken bazı firmalar bu hizmetler için de ücret talep edebiliyor.

Kat sayısının yanı sıra balkon sayısı, garaj, panjur, ısı yalıtımı, ses yalıtımı, elektrik ve su tesisatı gibi özellikler de fiyatlar noktasında belirleyici olmaktadır. Herhangi bir firma ile anlaşma sağlamadan evvel hangi hizmetlerin dahil olduğu ve ev fiyatları hakkında detaylı bilgi alınmalıdır.

Sitemiz üzerinde yer alan firmalardan ihtiyaç ve taleplerinizi belirleterek fiyat teklifi alabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.