• info@prefabrikhanem.com
  • 0212 909 33 92

HABER DETAYI

Kasım 10, 2020 11:17 pm

Prefabrik Cam Ev Özellikleri Nelerdir

Prefabrik Cam Ev Özellikleri Nelerdir

Prefabrik Cam Ev Özellikleri Nelerdir?

Mimari açıdan göze en hoş gelen yapılardan biri olan prefabrik cam ev çeşitleri son yıllarda en çok tercih edilen yapı tercihlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle kıyı bölgelerinde tercih edilen cam prefabrik evler aynı zamanda ağaçtan da yapılabilmekte ve bungalov olarak da tercih edilebilmektedir. Prefabrik evler maliyet açısından uygun olmalarının yanı sıra pek çok farklı mimari şekilde yapılabilmeleri öne çıkmalarına neden olmaktadır.

Prefabrik Evler Depreme Karşı Koruma Sağlar Mı?

Prefabrik cam ev sahibi olmak isteyen kişilerin merak ettiği konulardan en önde geleni prefabrik evlerin depreme karşı gerekli korumayı sağlayıp sağlayamayacağıdır. Bu noktada prefabrik evlerin ilk üretiliş amacı deprem koruma evleri olmaları üzerinedir. Yani sağlam bir zemin üzerine oturtulmuş olan prefabrik evler ister camdan olsun ister ahşaptan depreme karşı tam bir koruma sağlamaktadır. Bunun en büyük nedeni prefabrik evlerin yapısında kullanılan malzemelerin çatlamak ve kırılmak yerine esnemeye meyilli yapılar olmasıdır. Bunun yanı sıra prefabrik evlerin yapı malzemeleri beton evlere göre daha hafif malzemeler oldukları için herhangi bir yıkılma sırasında içerisinde bulunan kişiler hafif sıyrıklar ile enkaz altından kurtulabilmektedir. Kısaca doğru şekilde yapılmış olan prefabrik yapılar tam bir deprem koruması sağlamaktadır.

Prefabrik Evlerde Yapısal Değişiklik Yapmak Mümkün Mü?

Prefabrik cam ev yaptıranların merak ettiği konulardan bir diğeri ise evlerine istediklerinde ekleme yaptırıp yaptıramayacaklarıdır. Diğer bir konu ise istenildiği zaman bu prefabrik evlerin sökülerek başka alanlara taşınıp taşınamayacağıdır. Bu noktada prefabrik ev üreticilerinin ilk soruya cevabı istenilen zamanda istenilen şekilde prefabrik evlere eklemeler yapılabileceğidir. Temel olarak birbirlerine vidalar ile tutturulmuş bir yapı olduğu için herhangi bir değişiklik durumunda ilgili duvar rahatlıkla sökülerek değişim veya genişleme işlemi yapılabilmektedir. Diğer sorunun cevabı olarak prefabrik evlerde söküm işleminin yapılması için firmanıza yeniden başvurmanız gerekmektedir. Nakliye ve işçilik masraflarını karşıladıktan sonra firma evinizi sökerek dilediğiniz yere yeniden kurulumunu yapmaktadır. Siz de prefabrik evlere sahip olmak istiyorsanız sitemizi ziyaret ederek pek çok üretici arasından sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.