• info@prefabrikhanem.com
  • 0212 909 33 92

HABER DETAYI

Kasım 10, 2020 11:10 pm

Neden Prefabrik Çelik Ev Tercih Etmelisiniz

Neden Prefabrik Çelik Ev Tercih Etmelisiniz

Neden Prefabrik Çelik Ev Tercih Etmelisiniz?

Prefabrik evler pratik kurulumu ile kişilerin son yıllardaki en büyük tercihlerinden birisi olmaya devam ediyor. Prefabrik çelik ev yapısı ile daha dayanıklı bir iskelet imkânı sunmakta. Kolonlar ve evin tüm profilinin çelikten olduğu bu yapılar kurulum itibariyle oldukça hızlıdır. Fabrikada üretilen her bir parçası daha sonra ilgili arazide birleştirilmektedir. Yapılacağı bölgeye göre taş yününden faydalanılarak sıcaklık yalıtımı yapılabilmektedir. Bunun dışında görünüm itibariyle de oldukça şık bir tasarıma sahiptirler. Kurulumu yaklaşık 4 veya 6 gün kadar kısa sürmektedir. Bu sebeple de alıcısıyla hızlı ve kolay bir şekilde buluşmaktadır.

Prefabrik Çelik Ev Dayanıklı Mıdır?

Prefabrik evler konusunda kişiler dayanıklı olup olmadığı konusunda şüpheye düşmektedir. Fakat özellikle prefabrik çelik ev yapısı ile depreme meydan okumaktadır. Sadece deprem değil uzun ömürlü olan malzemeleri ile de mevsim koşulları ve kullanıma bağlı eskimelere karşı da dayanıklıdır. Betonarme binalara göre çok daha dayanıklı olan bu evler birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Fiyat ve performans açısından alıcıyı memnun etmeyi başarmaktadırlar. Kısa sürede kurulumunun yanında taşınma imkânı da bulunmaktadır. İstenildiğinde sökülüp tekrar kurulabilme imkânı bulunmaktadır. Alıcısının isteklerine göre yapılan bu müstakil evler balkonlu ve balkonsuz seçenekleri ile tasarlanmaktadır. Kişiler ilgili kataloglardan faydalanabileceği gibi tasarımlarını da kendileri yaparak firmalar ile anlaşabilmektedir.

Prefabrik Çelik Ev ve Prefabrik Ev Farkları

Prefabrik çelik ev kurulum itibariyle neredeyse diğer prefabrikler ile aynıdır. Fakat malzemesi sebebiyle biraz daha zorluk yaşanmaktadır. Yapım aşamaları benzer olup inşası için kullanılacak malzemeler fabrikada üretilmektedir. Asıl farklardan birisi kaldırılırken gözlenmekte olup biraz daha zahmetli denebilir. Bu çelik malzemeler kurulumu biraz daha vakit almaktadır. Çünkü montajın ardından kaplama işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Yalıtım yapılacağında taş yünü eklenerek alçıpen ile kapatılmaktadır. Çelik evlerin söküm aşamasında zayiat oranı biraz daha artmaktadır. Yine de dayanıklılık ve kurulumu itibariyle birçok artıları bulunmaktadır. Siz de sitemiz aracılığı ile bulunduğunuz ildeki en iyi prefabrik ev firmalarıyla iletişim kurarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.