• info@prefabrikhanem.com
  • 0212 909 33 92

HABER DETAYI

Kasım 10, 2020 11:03 pm

En İyi Prefabrik Bina Yapan Firmalara Ulaşın

En İyi Prefabrik Bina Yapan Firmalara Ulaşın

En İyi Prefabrik Bina Yapan Firmalara Ulaşın

Son yıllarda ev yaptırmak isteyenler sağladığı faydalardan dolayı genel olarak prefabrik bina çeşitlerini tercih ediyorlar. Betonarme binaların en büyük sorunlarından biri olan yapım sürecinin belli olmaması ve birden çok insan ile muhatap olunması sorunu prefabrik evler ile ortadan kalkmaktadır. Tek bir firma ile görüşerek maliyeti ve imal süreci belli olan bir ev alabilirsiniz. Duvarları beton evlere göre daha ince olan prefabrik evler kişilere daha fazla yaşam alanı sağlamaktadır. Yapısında gelişmiş yalıtım malzemeleri kullanılmasından dolayı hem ses hem de ısı yalıtımı konusunda beton binalardan çok daha avantajlı görülmektedir.

Prefabrik Evler En Çok Kaç Katlı Olabilir

Prefabrik bina sahibi olmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri ise bu evlerin en çok kaç katlı yapılabileceğidir. Bu noktada üreticiler müşterilerine tam olarak güvenli ve sağlam evler teslim etmek istedikleri için en çok 2 katlı prefabrik evler yapılabilmektedir. Ancak bu noktada zemine yüksek bir subasman betonu dökülerek bu alanı da garaj veya zemin kat olarak kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra özellikle bir veya 2 katlı ve üzeri düz beton olan betonarme binaların üzerine de prefabrik evler yapılabilmektedir. Bu şekilde bir veya iki katlı olan evinizin üzerine bir veya iki kat daha ekleyebilirsiniz.

Prefabrik Ev Yapımı Sırasında Kullanıcının Yapması Gerekenler Nelerdir?

Prefabrik bina yapımı sırasında müşteri her ne kadar aktif bir rol almasa da pasif olarak yapması gereken bazı şeyler vardır. Bunlardan ilki binanın yapılacağı alanın zemin betonu işlerinin halledilmesi ve çevre düzenlemesinin yapılmasıdır. Ayrıca yapılan prefabrik evin iç zemin döşemesi de müşterinin yaptırması gerekenler arasında yer almaktadır. Bu noktada müşterinin yapması gereken en önemli işlerden biri ise bağlı bulunduğu idareden ilgili izinleri almaktır. Özellikle binaya elektrik ve su gibi temel ihtiyaçların bağlanabilmesi için idareden izin alınması gerekmektedir. Ayrıca prefabrik evleri bazı idareler ruhsata bağlı tutmuşlardır. Bu noktada prefabrik ev yaptırmak isteyen kişilerin ilk olarak ilgili idareye başvurarak herhangi bir ruhsat işlemine gerek olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olmaları gerekmektedir.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.