• info@prefabrikhanem.com
  • 0212 909 33 92

HABER DETAYI

Ağustos 26, 2020 12:18 pm

Çelik Prefabrik Evler Nasıl İnşa Edilir?

Çelik Prefabrik Evler Nasıl İnşa Edilir?

Çeliğin hafif fakat son derece dayanıklı bir malzeme olması sebebi ile yapı sektöründe kullanılır hale gelmiştir. Çelik prefabrik evler olarak karşımıza çıkan yapılar geleneksel yapılar gibi bir inşa süreci geçirmezler. Fabrikalarda üretilen bu yapılar oluşan yapı elemanlarının binaya kurulum alanında eklenmesi ile birlikte oluşturulmaktadır. Montajı son derece kolay, uzun ömürlü ve dayanıklı olan bu yapılar estetik olmalarının yanı sıra son derece donanımlıdır. Tavan ve duvarlardan başlamak üzere yapılar armatürden camı, kapıdan borulara kadar tüm detayların hazırlanması sonucu müşterilere anahtar teslim bir şekilde teslim edilmektedir. Çelik prefabrik evler oluşturulduktan sonra kurulacağı alana getirilmek üzere nakliye çalışanlarına verilmeden evvel gerekli olan tüm kontroller yapılmaktadır. Ayrıca yapı içinde elektrik ve su tesisatı olacağından bunların da bağlantıları yapılmaktadır. Daha sonra bölümleri kapatılan yapılar tasarımlarına göre dizayn edilebilmektedir. Kurulumu tamamlanan yapılar artık yaşam alanı olmaya hazır demektir.

Çelik Prefabrik Nasıl Yapılır?

Çelik prefabrik evler farklı yapılardan oluşmaktadır. Modül, panel gibi kısımların yanı sıra üretim sonrası sahaya gelen her parça evin elemanlarını oluşturmaktadır. Çift katlı ya da tek katlı olarak hazırlanabilen bu evlerin tüm parçaları fabrika ortamında imal edilmektedir. Modüler yapıda da yani bölümler halinde olabilen bu evler sahada bir bütün oluşturmaktadır. Zemin kısmı beton olarak tasarlanan evler bölümler halinde olabileceği gibi katlar halinde de bu alana taşınmaktadır. Zemin üzerinden bu parçalar birbirine bağlanır ve daha sonra tesisat döşenir. Su ve elektrik tesisatı işlemlerinin halledilmesi sonrasında anahtar teslim olarak ev müşteriye teslim edilir. Özellikle 1999 depreminden sonra bu yapılarda sayıca artış gözlenmiştir. Bu artışın sebebi ise yapıların sahip olduğu özelliklerdir. Yapıların tamamlanması sonrasında bir yuva ve yaşam alanı olarak müşterilere teslimat gerçekleştirilmektedir.

Çelik Prefabrik Evler ve Diğer Kullanım Alanları

Çağımız teknolojisinin veli nimeti konumunda olan Çelik prefabrik evler git gide de popüler bir hale geliyor. Küçük modüller ya da sadece konut şeklinde çelik yapılar ile karşılaşmıyoruz. Hayal gücünün bir ürünü olan ve tasarım noktasında estetik sunan bu yapılar farklı amaçlara da hizmet ediyor. Çevresine değer katan bu yapılar gökdelen, sosyal yapı, sanayi yapılar ve köprü gibi farklı alanlarda da kullanılıyor.

Prefabrik Hanem olarak alıcı ve satıcının ortak bir noktada buluşmasını sağlıyor ve sizlere hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Satıcı ve alıcı konumunda olmanız fark etmeksizin sitemiz üzerinden inceleme yaparak aradığınız ürünlere ulaşabilir ya da ürün satışı yapabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.