• info@prefabrikhanem.com
  • 0212 909 33 92

HABER DETAYI

Ağustos 29, 2020 11:16 pm

Çelik Konstrüksiyon Villa Nedir?

Çelik Konstrüksiyon Villa Nedir?

Teknolojik gelişmeler sayesinde inşaat sektöründe farklı yapı çeşitlerine ulaşmak mümkündür. Bunlardan bir tanesi de çelik konstrüksiyon villa olmaktadır. Hızlı üretim ve dayanıklı yapılar ortaya koyma ihtiyacı ile birlikte bu yapılar da hız kesmeden üretilmektedir. Çelikten imal edilen bu villalar her bütçeye hitap ederken özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanların tercihi olmaktadır. Arsa ve arazi üzerine imarlı olarak kurulan bu yapılar aslında prefabrik yapılardır. Prefabrik evlerde kullanılan malzeme çeşitliliği oldukça fazladır. Özellikle çok katlı prefabrik evler inşa etmekte dayanıklı olduğundan dolayı çelik malzeme kullanılmaktadır. Tüm dünyada uluslar arası standartlarda imal edilen ve yaygın olarak kullanılan çelik konstrüksiyon villa fabrikasyon olarak imal edilmektedir. Malzemelerin kompozisyon hale getirilmesi ile elde edilen yapılar uzman işçilik ile birlikte kusursuz ve konforlu yaşam alanlarına dönüşmektedir.

Çelik Konstrüksiyon Villa Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Bağımsız bir inşaat imkanı sunan çelik yapılar depremde enerji yutma özelliği göstermektedir. Teorik olarak yapılan hesapların pratikte son derece kusursuz olarak uygulanması ile birlikte son derece kaliteli ve profesyonel çelik konstrüksiyon villa yapılar inşa edilmektedir. Ancak bu yapılar hakkında doğru bilinen pek çok yanlış bulunmaktadır. Genel olarak fiyatlar noktasında yanlış bilgi olsa da betonarme yapılara göre çelik yapılar daha az maliyetlidir. Sadece yapıların barındırdığı özelliklere göre değişken fiyatlar olması söz konusudur. Yapının tamamlayıcısı olan malzemelerin kalitesi son derece yüksek olmakla birlikte kullanılan malzeme kalitesine bağlı olarak binaların ömrü de değişkenlik göstermektedir.

Çelik Konstrüksiyon Villaların Özellikleri

Çelik konstrüksiyon villa huzurlu bir yaşam alanı sunmakta ve pek çok avantaj barındırmaktadır.

  • Dublex ya da triblex olarak farklı kat sayılarında imal edilmektedir.
  • Ses, ısı yalıtımı ve mantolama yapılarak evler daha donanımlı hale gelmektedir.
  • Yıldırım gibi doğa olaylarına karşı son derece dayanıklı ve korunaklıdır. Mantolama konusunda da farklı alternatifler bulunmaktadır.
  • Yapılar uzun ömürlü bir kullanım sunar.
  • İç tasarımı ile son derece şık, estetik ve modern bir görünümleri bulunmaktadır.
  • Betonarme yapılar ile kıyaslandığında oluşumları daha ekolojiktir. Çevre dostu olan bu yapılar hazırlanan projelere göre fabrika ortamlarında imal edilmektedir.
  • Montajları son derece kolaydır.

Üstün özellikleri ile Prefabrik Hanem üzerindeki firmalardan prefabrik villa satın alabilirsiniz. Prefabrik villa satışı ve imalatı yapan firmalar da sitemiz üzerinden üyeliklerini yaparak daha çok müşteriye ulaşabilirler.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.